A spanyol legfelsőbb bíróság a közkegyelem ellenére érvényben hagyta a katalán vezetők elleni elfogatóparancsot
A döntés megingathatja a szocialisták vezette törékeny kormánykoalíciót.
A döntés megingathatja a szocialisták vezette törékeny kormánykoalíciót.
Az amnesztiatörvényt a szocialista többség szavazta meg azért cserébe, hogy a tavalyi eredménytelen parlamenti választások után a katalán pártok visszasegítették őket a hatalomba.
Reményt ad a katalán válság rendezésére, hogy a madridi kormány kiengedte a börtönből a függetlenségpárti barcelonai politikusokat. Az autonómia ügye ezzel azonban nem oldódott meg, és ingatag maradt a madridi baloldali kabinet helyzete is.
Az Európai Unió Bíróságához fog fellebbezni a katalán népszavazás megszervezéséért perbe fogott Carles Puigdemont volt katalán elnök, aki megkérdőjelezi a spanyol igazságszolgáltatás függetlenségét.
Az új technológiák miatt a mindenkori hatalom képviselői számára egyre nehezebb kontrollálni az utcára vonulókat, a tüntetőknek viszont egyre könnyebb hatékonyan szervezni nagy tömegeket – és így eredményeket kicsikarni.
A katalán függetlenségi mozgalom vezetőinek szabadon engedéséért gyűltek össze 350 ezren.
Valódi, felelős, a nyilvánosság kizárásával folytatott politikai párbeszédre szólította fel a spanyol miniszterelnököt és a katalán elnököt Ada Colau, Barcelona polgármestere vasárnap, miután a városban hat napja tartanak a tüntetések és az erőszakos rendbontások.
Zendülés volt a vád a függetlenségi népszavazás miatt.
A volt katalán elnökhelyettesre 25 év börtönt kért az ügyészség, vele együtt 18 politikus kerül a vádlottak padjára.
Nem rakják be a kormányalakítást a közlönybe.